Film, Relacje

Najlepsze komedie o relacjach damsko-męskich

Czemu  nie dzwoni, przecież wszystko tak dobrze szło? Czy mu zależy? Czy powinnam iść z nim do łóżka na drugiej randce, co on sobie o mnie pomyśli?

Która kobieta choć raz nie zadawała sobie jednego z tych pytań? Obawiam się, że dotyczy to większości z nas. Niestety nie potrafimy czytać w myślach, a naszymi doradcami w sprawach damsko-męskich są najczęściej inne kobiety: siostry, matki, przyjaciółki, które jak na ironię, często mają w tym temacie wiedzę taką samą jak my. Dlatego poruszamy się po omacku, często popełniamy masę błędów, łudząc się, że będzie lepiej, lub dając facetom kolejne szanse.

Zamiast wylewać łzy i upijać się tanim winem po kolejnym rozczarowaniu można na przykład obejrzeć film i pośmiać się z własnych dylematów. No ok, ewentualnie można się upić podczas oglądania.

Oto moja top 3 lista komedii o relacjach damsko-męskich. Nie są to arcydzieła sztuki filmowej, ale naprawdę dobrze się je ogląda i w każdym z nich jest co najmniej jedno ziarnko prawdy.

Kobiety pragną bardziej, reż. Ken Kwapis

To film, w którym występuje prawie połowa Holywood, m.in. Jennifer Aniston, Bradley Cooper, Jennifer Connelly itd. Jeśli kogoś przyciągają znane nazwiska to ma kolejny powód do obejrzenia go.

Każda kobieta, która choć raz z utęsknieniem wpatrywała się w ekran telefonu, wyczekując jakiegoś znaku życia od obecnego „tego jedynego” powinna obejrzeć ten film. Serio.

Oś filmu stanowią perypetie miłosno-związkowe kilku ludzi. Jest tu singielka, która bezskutecznie szuka wielkiej miłości, mężatka, która jest pozornie szczęśliwa, ale jednak coś nie gra w jej małżeństwie, facet, który nie może się pogodzić z tym, że kobieta, na której mu zależy, go olewa itd. Jednym słowem: problemy dnia codziennego. To, co mi się w tym filmie podoba to to, jak pokazuje, że często żyjemy złudzeniami, i ciągle popełniamy te same błędy.

Jest w tym filmie jedna genialna scena. Bohaterka grana przez Ginnifer Goodwin żali się koledze chłopaka, z którym była na randce, że ten nie zadzwonił. I tłumaczy, bardziej chyba sobie niż jemu, czemu tak się mogło stać: że może zgubił jej numer, że może wyjechał, że może wpadł pod taksówkę itd. Wymówki tyle kreatywne, co idiotyczne.  Jej rozmówca sprowadza ją do parteru jednym krótkim zdaniem:

Jeśli facet zachowuje się, jakby miał cię gdzieś, to znaczy, że ma cię gdzieś. Bez wyjątku.

Jak dla mnie brzmi to logicznie. No i życiowe doświadczenie pokazuje, że tak właśnie jest. Więc jeśli następnym razem będzie cię kusiło by wysłać smsa lub zadzwonić do osoby, która ewidentnie cię zlewa, obejrzyj sobie tą scenę. Działa.

Myśl jak facet, reż. Tim Story

Komedia o czterech przyjaciółkach, które szukają recepty na idealny związek. Z pomocą przychodzi im Steve Harvey i jego poradnik Myśl jak facet. Przedstawia w nim swoją teorię, na temat tego jak myślą faceci. W książce można znaleźć m.in. odpowiedź na pytanie kiedy iść z facetem do łóżka. Harvey proponuje trzymiesięczny okres próbny. Mówi także o tym, jak radzić sobie z maminsynkiem, czy z mężczyzną, który boi się zaangażować. Chciałabyś kupić sobie taki poradnik? Niestety, najprawdopodobniej na niewiele by się zdał. Czytanie poradników ma to do siebie, że to tylko… poradniki, w pewnym momencie trzeba wyjść na boisko i zacząć grać, używając sportowej metafory. A wiadomo, że tam gdzie pojawia się czynnik ludzki wszystko może się wydarzyć. I o tym właśnie jest ten film.

Czego pragną kobiety, reż. Nancy Meyers

Lekki film, w którym Mel Gibson wciela się w rolę faceta, Nicka Marshalla, który pewnego dnia zaczyna słyszeć myśli kobiet. Początkowo nie jest zbyt zadowolony z tego faktu, z czasem jednak zauważa, że dzięki tej niecodzienne umiejętności może sporo wygrać. Nick bowiem kompletnie nie rozumie kobiet: od współpracownic zaczynając na córce i byłej żonie kończąc. To, że słyszy co myślą kobiety sprawia, że zaczyna je postrzegać w zupełnie inny sposób, można powiedzieć, że zmienia się nie do poznania: z męskiego szowinisty w powiernika kobiecych rozterek. Jak się również okazuje umiejętność, którą posiadł pomaga mu odnosić sukcesy w pracy, a nawet (jakżeby inaczej), znaleźć prawdziwą miłość, w tej roli Helen Hunt.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *